علی رفیعی مجری اصفهان سیتی سنتر
“علی رفیعی در جنگ”

علی رفیعی صاحب امتیاز و

قائم مقام مدیر مسئول

علی رفیعی در جنگ الان و در فصل زمستان شاهد آن هستیم که مدتهاست حال هوای اصفهان خوب نیست و همواره عبارت «ناسالم برای گروه‌های حساس» منتشرمی شود. این طوری اصفهان روزهایی بحرانی را بگذراند. اما متأسفانه علی رغم درخطربودن گروه زیادی ازجامعه اصفهانی شاهد اقدام تأثیرگذار و مثبتی در طول این مدت طولانی بحرانی سکون آلودگی دراصفهان ازسوی هیچ نهادی نبودیم.

شورایی ها سر پالایشگاهی داد می کشند، محیط زیست رسانه ها مقصر می داند ، پلیس موتورها را گناهکار می شمارد و شهرداری هم معتقد است موتورهای برقی باید زودتر بیایند.

متأسفانه به موضوع آلودگی در طول سال هیچ بهایی داده نمی‌شود و برنامه‌ریزی بلند مدتی بر مقابله با این موضوع که بیشتر هم در سه ماه آبان، آذر، دی ماه رخ می‌دهد انجام نمی‌گیرد تا زمانی که به مرز بحران رسیده و شاهد حضور مسئولان مربوط در جراید و رسانه‌ها می‌شویم و امید به برخی تصمیمات تکراری چون تعطیلی مدارس، طرح زوج و فرد وهشداربه شهروندان به‌وسیله رسانه‌های جمعی داریم.

اینها همه در در حالی است  که در طول سال حرکتی در مقابله با آلودگی دیده نمی‌شود امیدوار بودیم که با بحرانی شدن این موضوع مسئولین مدیرت بحران استان و استانداری از خواب بیدار شده و تکانی بخورند، اما متأسفانه این مسئولان همچنان در خواب هستند و معلوم نیست

که تا چه زمان باید شاهد انفعال در مقابل مخاطرات بیولوژیک برای شهرمان باشیم. تا پایان زمستان احتمال تکرار وارونگی دما و تجمیع آلودگی در اثر سکون هوا وجود خواهد داشت، اتفاقی که کاملاً قابل پیش‌بینی است و می‌توان با تصمیماتی درست و به جا از اوج گیری آن به سمت بحران جلوگیری کرد.

یادمان باشد آلودگی با ابلاغ و جلسه نمی رود. تعطیلی هم دردی را درمان نمی کند. پس چه بهتر که اثرگذاران این استان دور هم جمع شوند و برای ما، خودشان و بقیه کاری بکنند. باور کنید هوای سالم بدیهی ترین حق آدم است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *