علی رفیعی بازیگر

 

علی رفیعی در شهر اصفهان

صاحب امتیاز و  قائم مقام مدیر مسئول

دفترنمایندگی آستان قدس رضوی در استان اصفهان افتتاح شد.از علی رفیعی در شهر اصفهان می شنویم که این یکی از بهترین خبرهایی بود که در اوضاع فعلی امروز ایران و اصفهان که کمتر خبر خوش می شنویم و می خوانیم منتشر شد.

علی رفیعی در شهر اصفهان  خبری دادکه نوید دوران تازه ای در گردشگری مذهبی بود.  یادمان باشد که این نوع  گردشگری یکی از رایج ترین اشکال گردشگری در سراسر جهان است که سابقه آن به قرون و اعصار گذشته مرتبط می شود و به طور کلی شامل سفرها و بازدیدهایی است که اصلی ترین هدف از آنها تجربه ای مذهبی است .

علی رفیعی در شهر اصفهان می گوید که  البته قبل از بیان مفهوم گردشگری مذهبی و زیارت باید به این نکته توجه کرد که گردشگری مذهبی و زیارتی دو مقوله جدا از هم هستند که هریک تعریف خاص خود را دارند که گاه به اشتباه در جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.در واقع گردشگری زیارتی زیر مجموعه ای از گردشگری مذهبی می باشد.

جاذبه های مذهبی، زیارتگاهها و اماکن مقدس هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کنند، تاسیسات اقامتی و پذیرایی این نوع از گردشگری مانند مسافرخانه ها و زائرسراها با توجه به بافت اجتماعی – فرهنگی و عقیدتی گردشگران و جامعه میزبان دارای ویژگی های خاص خود است که در هر کشوری از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد و نکته  قابل توجه در این زمینه این است که گردشگری مذهبی تنها شکل از اشکال گردشگری می باشد که بر موانع آب و هوایی غلبه می نماید .

غلی رفیغی در اصفهان اضافه کرد که « سینگ » یکی از نظریه پردازان این صنعت در این زمینه می گوید: «به نظر می رسد روحیه ادیسه بر موانع آب و هوایی غلبه می نماید . بدین ترتیب با تغییرات فصل و تحولات آب و هوایی مشاهده می شود که تعداد توریسم و بازدید از شهرها و مراکز مذهبی دچار تغییر نمی شود».  و اینکه که برای این نوع گردشگر، تنها مقصد حائز اهمیت نیست. تجربه او از همان ابتدای ترک مبدا آغاز می شود و تمام مسیرو وقایعی را که در طول مسیر با آن مواجه می شود در بر می گیرد . حال با جمع همه این موارد می شود به تاسیس چنین دفتری در اصفهان خوش بین بود و به دست اندرکاران آن دستمریزاد گفت.

“برگرفته از سری مقالات علی رفیعی”

.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *