اشتباهاتی که فیلم‌های هالیوودی را ماندگار کردند/ عکس

  • توسط admin
  • ۹ ماه قبل
  • 0
سیتمای هالیوود

اشتباهات هالیوودی ماندگار

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معمولا اشتباهات فیلمبرداری باعث خراب شدن فیلم‌ها می‌شوند، اما گاهی ممکن است کمک کنند که فیلم بهتری تولید شود.

وقتی صدها نفر در یک جا جمع می‌شوند تا یک فیلم بسازند، همیشه اشتباه رخ می‌دهد. ممکن است در فیلمی یک ساعت مچی ببینید که به قرن پنجم میلادی باز می گردد و یا ممکن است یک وسیله هیدورلیکی را در زمان گلادیاتورها ببینید.

این اشتباهات در تولید فیلم، اجتناب ناپذیر هستند، اما گاهی اوقات این اشتباهات، بازیگران را مجبور می کند که به صورت بداهه از آن صحنه عبور کنند. حتی گاهی این اتفاقات، صحنه مورد نظر را ماندگارتر می‌کنند و این موضوع اثبات شده است که بیشتر صحنه‌های خاطره انگیز فیلم‌ها به صورت اتفاقی رخ داده است.

«مظنون همیشگی»

فیلم «مظنون همیشگی» از فیلم‌های موفق دهه ۹۰ هالیوود است که چهره‌های مشهوری در آن به ایفای نقش پرداخته اند. صحنه‌ای که شخصیت‌های مجرم در کنار هم هستند و خود را معرفی می‌کنند قرار نبود هیچ وقت به این شکل باشد.

در زمانی که هر یک از شخصیت‌های فیلم یک جمله برای معرفی خود می‌گوید، بقیه زیر خنده می‌زنند که قرار نبود به این شکل باشد، این خنده‌ها باعث شد این حس به مخاطب القا شود که این مجرمین ترسی از پلیس و بازداشت شدن ندارند.

«پدر خوانده»

در زمان فیلمبرداری اولین قسمت «پدر خوانده»، فورد کاپولا به دنبال یک شخص با هیبتی بزرگ بود تا نقش لوکا براسی را ایفا کند. لنی مونتانا یک قهرمان کشتی بود و کاپولا به عنوان بازیگر از او استفاده کرد؛ سکانسی که قرار بود او بازی کند بسیار ساده بود.

اشتباهاتی که به سود فیلم‌ها تمام شد+تصاویر

در زمان فیلمبرداری او به دلیل حضور براندو دچار اضطراب می‌شود و دیالوگ‌های خود را فراموش می‌کند. اما هوش او به کمکش می‌آید و به صورت بداهه دیالوگ‌های ناقصش را در گوش براندو زمزمه می‌کند. کاپولا از این کار لذت می‌برد و در فیلمش استفاده می‌کند.

«آخرین وسوسه مسیح»

این فیلم اقتباسی است از کتابی به نوشته نیکوز کازانزاکیس و به کارگردانی مارتین اسکورسیزی. در پایان این فیلم، عیسی به عنوان آخرین قربانی خود برای انسانیت به صلیب کشیده می‌شود.

اشتباهاتی که به سود فیلم‌ها تمام شد+تصاویر

در زمان فیلمبرداری این سکانس، یکی از فیلمبردارها به اسکورسیزی می‌گوید که یک مجله را در زمان فیلمبرداری مطالعه می کرده و بازتاب نوری که به جلد مجله خورده در فیلم ضبط شده است. اسکورسیزی زمانی برای فیلمبرداری مجدد ندارد و سکانس ضبط شده را همین گونه رها می‌کند. زمانی که فیلم را می‌بیند خوشحال می‌شود چرا که در انتهای فیلم هاله‌ای با رنگ قرمز به صورت کاملا تصادفی ضبط شده که کاملا با صحنه تناسب دارد.

«جانگوی زنجیر گسسته»

لئوناردو دیکاپریو به عنوان یکی از با استعدادترین بازیگران حال حاضر شاخته می‌شود. در این فیلم صحنه‌ای وجود دارد که او از شدت عصبانیت دست خود را به روی میز می‌کوبد و دستش در برخورد با شیشه‌های روی میز ، خونریزی می کند.

اشتباهاتی که به سود فیلم‌ها تمام شد+تصاویر

این سکانس ساختگی نیست و او واقعا دست خود را می‌برد، اما در نقش خود باقی می‌ماند و فریادهای او با خونی که از دست‌های او جاری شده، او را ترسناک و مخوف‌تر می‌کند.

«شوالیه تاریکی»

در این فیلم شاهد یک صحنه انفجار در یک بیمارستان هستیم که به یک باره بر اثر اختلال های فنی انفجارهای متوالی متوقف می شود.

اشتباهاتی که به سود فیلم‌ها تمام شد+تصاویر

اما واکنش و بازی بداهه هیث لیجر بسیار قابل تامل است. او چندین بار دکمه انفجار را فشار می‌دهد تا فرصت لازم را به گروه جلوه‌های ویژه برای انفجارهای باقی مانده بدهد. اگر او این کار را نمی‌کرد این سکانس‌ها باید مجددا فیلم برداری می‌شد و مسلما هزینه‌های بسیاری را نیز در پی داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *