قسمت دهم برنامه زنده رود

  • توسط admin
  • ۱۱ ماه قبل
  • 0

قسمت دهم برنامه زنده رود با اجرای علی رفیعی و علی اشتیاقی روی آنتن رفت. موضوع این قسمت از زنده رود هدایت بود.
امید است که به کمک خدا همه بتوانند رهرو راه مولا علی باشند و رهنمودهای حضرت را سرلوحه راهشان قرار دهند. زمانی را به مطالعه نهج‌البلاغه، این دایره المعارف زندگی اختصاص دهند و از نصایح حضرت علی در مورد نگرش، کنش، فکر، اراده و توکل به خدا استفاده کنند، راه انسان بودن و انسانیت را پیدا کنند.
مهمان قسمت دهم زنده رود شهرزاد کمال زاده، بازیگر تلوزیون بود که همراه با علی رفیعی در بخش شهرگردی و کارتینگ شرکت کرد.


در ادامه بخش های اصفانیا، کوچه باغ و حمومی پخش شد، و مجری برنامه با اشاره به این موضوع که چقدر دوره قدیم خوب بود و درس های زیادی به ما میداده، ضرب المثل های قدیمی، عملکردهای زیبا، فکر های پاک و نیت های خالص که هنوز که هنوز است راهنمای ما در زندگی هستند، برنامه را به پایان رساند.

علی رفیعی، مجری برنامه زنده رود در یکی از قسمت های این برنامه که مصادف با روز یادبود شهدای هفت تیر بود، گفت: 《امروز روز وداع با شهدای عزیز است. درود بر همه شهدا و کسانی که برای خاک ایران تلاش کردند و این غرور را برای همه ما به وجود آوردند که این ملت خاک ایران را به هیچ چیز نمی فروشند.》
شهادت به معنای کشته شدن در راه خداست و شهید کسی است که جان خود را در راه خدا و دین اسلام فدا می‌کند.
ما چون به مشاهده شهدا عادت کرده ایم و گذشت و ایثار آن‌ها را زیاد دیده‌ایم، گاهی از عظمت حقیقت راهشان غافل می شویم.


یاد شهدا نباید در جامعه ما از ذهن ها خارج شود. یاد شهیدان را باید زنده نگه داشت.
دکتر شریعتی می‌گوید: 《شهید قلب تاریخ است. همچنان که قلب به رگ‌های خشک اندام خون حیات و زندگی می دهد، جامعه ای که رو به مردن می رود ، جامعه‌ای که فرزندانش ایمان خویش را به خویش از دست داده‌اند و جامعه‌ای که به مرگ تدریجی گرفتار است، شهید همچون قلبی به اندام‌های خشک مرده و بی رمق این جامعه خون خویش را می‌رساند و بزرگترین معجزه شهادتش این است که به یک نسل ایمان جدید به خویش را می بخشد.》 شهید همیشه حاضر است و همیشه جاوید، ما نیز باید یاد شهدا را زنده نگه داشته و راهشان را دنبال کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *